Liczba nazwiska – czym jest i co oznacza dla Ciebie?

liczba nazwiska

Liczba nazwiska to suma wartości wszystkich liter nazwiska rodowego, wyliczonych przy użyciu poniższej tabeli. Jest ona taka sama dla wszystkich członków rodziny noszących to samo nazwisko.

Liczba nazwiska mówi o dziedziczonych talentach, możliwościach, o wpływie przodków na indywidualne życie jednostki. Opisuje również ograniczenia wynikające z życia w danej kulturze, systemie i klanie rodzinnym.

Liczba nazwiska – jak ją wyliczyć?

Każda litera posiada swoją wartość, pokazaną w tabeli poniżej. Dodajesz do siebie wartości wszystkich liter nazwiska, a otrzymany wynik sprowadzasz do jednej cyfry.tabela numerologiczna liter

Oto przykład dla mojego nazwiska: Kulesza.

2(K)+ 3(u)+3(l)+5(e)+1(s)+8(z)+1(a)=23= 2+3=5

Dodaj wartość wszystkich liter swojego nazwiska i sprawdź, co oznacza twoja liczba nazwiska.

Liczba nazwiska 1– mówi o tym, że wśród twoich przodków było wiele bohaterów i przywódców. Opisują cię takie cechy jak siła, odwaga, niezłomność, gotowość do podejmowania ryzyka. Chęć pokazania się przed innymi powoduje, że zdarza ci się podejmować zadań ponad twoje siły. Uważaj, bo znajdą się tacy, którzy to wykorzystają.

Liczba nazwiska 2– mówi o tym, że cenisz sobie wygodę i dobrobyt. Regularnie dbasz też o zaspakajanie potrzeb duchowych. Cechuje cię upór, wytrwałość i ambicja, a do tego nie znosisz, kiedy ktoś cię ogranicza. To podstawa do dobrego, ułożonego według własnych wizji życia.

Liczba nazwiska 3 – masz mnóstwo zalet i jesteś bardzo dobrym przyjacielem. Otaczasz się wieloma osobami, które korzystają z twojego wsparcia i miłości. Zawsze można na ciebie liczyć. Masz poczucie humoru, lubisz rozmawiać, gotować dla bliskich. Jesteś duszą towarzystwa. Inni bardzo chętnie spędzają z tobą czas. Bywasz roztargniony i momentami brak ci koncentracji, przez co z trudem realizujesz swoje cele do końca.

Liczba nazwiska 4 – jesteś wyjątkowo pracowitą osobą, która nie boi się trudnych wyzwań. Niestety dążenie do perfekcji sprawia, że zbyt długo pracujesz nad jednym zadaniem. Musisz pamiętać o tym, że czasem zrobione jest lepsze od idealnego. Jesteś szczery, uczciwy i odpowiedzialny, można na ciebie liczyć w każdej sytuacji.

Liczba nazwiska 5– przebojowy i pewny siebie łatwo podejmujesz nowe wyzwania i wchodzisz w nieznane sytuacje. Nie straszne ci żadne ograniczenia, zawsze śmiało idziesz przed siebie. Wśród twoich przodków byli pisarze, dzięki czemu doskonale się wysławiasz, ale i przeklinasz.

Liczba nazwiska 6– cechuje cię szlachetność i odwaga. Inni odbierają cię jako osobę skromną i zależną, dającą się sterować innym. Ty najlepiej wiesz, że to tylko maska i pozory. Tak naprawdę nie jest łatwo cię poskromić. Zaatakowany potrafisz stanąć w swojej obronie i pokazać swoją drugą naturę. Biada temu, kto bezpodstawnie cię skrytykuje.

Liczba nazwiska 7– opisują cię takie słowa jak powaga, cierpliwość, a nawet dostojność.  Bardzo długo myślisz i zastanawiasz się nad daną sytuacją. Decyzje podejmujesz długo, ale jeśli już się na coś zdecydujesz, jesteś w tym konsekwentny. Czasem liczysz na to, że jakieś sprawy rozwiążę się same i wstrzymujesz się z działaniem. Ta zaplanowana bierność może być powodem frustracji twojego otoczenia. Takie spowolnienie nie zawsze ci służy, dobrze zrobisz pracując nieco nad swoją rzutkością i umiejętnością natychmiastowego działania, gdy to potrzebne.

Liczba nazwiska 8– impuls, aktywność, działanie, energia – to cechy, które doskonale opisują twój charakter. Popadasz w zmienne nastroje i często zmieniasz kierunek działań. Bardzo ekspresyjnie wyrażasz swoje uczucia. Jesteś wielkim indywidualistą, który ma swój wyjątkowy plan na życie. Otoczenie może być niekiedy zmęczone twoimi huśtawkami nastroju. Zdarza się, że bliscy nie traktują poważnie twoich problemów.

Liczba nazwiska 9– masz bardzo bogatą wyobraźnię i często żyjesz w idealistycznym, wyimaginowanym świecie. Walczysz o sprawiedliwość i swobodę wyrazu. Niestety bardzo często twoje plany są tak oderwane od rzeczywistości, że nie możliwe jest wprowadzenie ich w życie.