Liczba imienia – co to jest i jak ją wyliczyć?

liczba imienia

Liczba imienia to suma wartości wszystkich liter, z których składa się twoje imię. Mówi ona o twojej samorealizacji, kreowania siebie, sposobie, w jaki osiągasz swoje cele. Jeśli masz pseudonim, to on też ma wpływ, jednak powinien być interpretowany oddzielnie.

Jak wyliczyć liczbę imienia?

Każda litera posiada swoją wartość, pokazaną w tabeli poniżej. Dodajesz do siebie wartości wszystkich liter imienia, a otrzymany wynik sprowadzasz do jednej cyfry.tabela numerologiczna liter

Oto przykład dla mojego imienia: Sylwia.
1(S)+7(y)+3(l)+5(w)+9(i)+1(a)= 28= 2+8=10= 1+0=1

A teraz przeczytaj co liczba imienia wnosi w twoje życie.

Wynik 1 – nie masz problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi. Bije od ciebie niewidzialny blask, który sprawia, że inni dobrze czują się w twoim towarzystwie. Jesteś bardzo ukierunkowany na osiąganie celów i już w trakcie realizacji swoich zamierzeń, osiągasz więcej niż inni. Jesteś uczciwy, prawdomówny, odpowiedzialny i solidny. Nie odpuszczasz powziętych postanowień. Twoje samozaparcie daje ci szansę na bardzo dobre życie. Żyjesz z pasją i masz bardzo dużo zainteresowań, które wyróżniają cię na tle grupy, a tobie pozwalają wewnętrznie rozkwitać.
Liczba imienia 2 – spokój i łagodność wypływają z ciebie tak naturalnie, jak twoje wydechy. Nawet w sytuacjach kryzysowych potrafisz utrzymać nerwy na wodzy i nigdy nie dajesz się sprowokować. Oaza spokoju;) Zdarza ci się przeceniać swoje działania – to z powodu optymistycznego nastawienia do życia. Lubisz wygodę i komfort, ale jeśli trzeba, potrafisz przystosować się do każdych warunków, o ile oczywiście ma to jakiś większy cel.
Liczba imienia 3 – powinieneś pracować nad takimi cechami jak stałość, konsekwencja i systematyczność. Łatwo się zapalasz do nowych pomysłów, ale niestety tak samo łatwo z nich rezygnujesz. Zbytnio przejmujesz się opinią innych, przez co łatwo tobą manipulować. Dobrze, jeśli masz w swoim otoczeniu silną osobę, której ufasz, a która potrafi cię zmotywować do działania i pomaga podejmować decyzje.
Liczba imienia 4 – mówi o tym, że masz bardzo dużo energii życiowej, jesteś szybki, ruchliwy i często popadasz w skrajne nastroje. Potrzebujesz dużo przestrzeni i swobody życiowej, często bywasz ceniony przez otoczenie, ludzie lubią z tobą rozmawiać ze względu na twoje kompetencje i doświadczenie życiowe.
Liczba imienia 5 – twoja praktyczność jest widoczna w każdym aspekcie twojego życia: podkreśla ją twój wygląd, otoczenie, a nawet sposób poruszania się. Masz tendencję do zbytniego skupiania się na sobie, co nie przysparza ci sympatii otoczenia. Postaraj się bardziej skupiać na bliskich i zaprezentuj się od lepszej niż dotąd strony – w końcu masz wiele zalet, nie? Potrafisz być pracowity, konsekwentny, dyskretny. Jak chcesz, to jesteś dobrym słuchaczem. Wykorzystaj to.
Liczna imienia 6 – choć twoja powierzchowność tego nie zdradza, to przy bliższym poznaniu odsłaniasz bardzo wiele swoich pozytywnych cech. Lubisz dobrze wyglądać i dużą wagę przywiązujesz do ubioru. Rzadko zmieniasz zdanie, jesteś stały w uczuciach i przekonaniach. Jesteś szczery i czasem wręcz nazbyt bezpośredni. Potrafisz nieść bezinteresowną pomoc, kierując się empatią i współczuciem. Lubisz poszerzać obszar swoich zainteresowań, ciągle się rozwijając i ucząc.
Liczba imienia 7 – masz wiele możliwości i umiejętności, które z powodzeniem wykorzystujesz w swoim życiu. Przyjaciele i bliscy mogą na tobie polegać – jesteś bardzo odpowiedzialny i dojrzały emocjonalnie. Nigdy nie składasz obietnic bez pokrycia i konsekwentnie realizujesz swoje zamiary. Cenisz piękno otoczenia, dlatego bardzo dbasz o swój dom, biuro. Masz talenty artystyczne.
Liczba imienia 8 – najważniejszą dla ciebie kwestią jest rozwój intelektualny. Dzięki temu nieustannie poszerzasz swoje kompetencje. Niestety cierpi na tym twój dobry wygląd i samopoczucie. Zdarza cie się zaniedbywać ciało, nie przykładasz też wagi do ubioru. Masz skłonność do wywyższania się i stawiania ponad innymi. Przysparzasz sobie tym wiele nieprzychylnych osób. Ciężko ci okazywać zrozumienie dla słabości innych, przez co zdarza się, że ludzie niechętnie przebywają w twoim otoczeniu.
Liczba imienia 9 – jesteś atrakcyjny fizycznie, wyróżniasz się. Masz poczucie humoru, nienaganny styl, ładnie mówisz. Jesteś serdeczny, życzliwy. Ludzie lubią z tobą rozmawiać i dobrze czują się w twoim towarzystwie. Dzięki temu większość twoich działań kończy się sukcesem. Nie przywiązujesz zbytniej wagi do spraw finansowych, bardziej interesują cię relacje, podróże, świat duchowy. Spróbuj zajmować się jedną rzeczą na raz i przechodzić do kolejnej dopiero po jej ukończeniu.
Jaka jest liczba twojego imienia? Czy coś się potwierdza?