Jak zaciskasz pięść?

zaciskasz pięść

To, w jaki sposób zaciskasz pięść, mówi o Tobie więcej niż przypuszczasz. Twoja pięść może mówić o tym, jaki masz temperament, jak reagujesz w trudnych sytuacjach i w jaki sposób traktujesz własne emocje.

Nie wierzysz? Zaciśnij swoją pięść, przyjrzyj się jej, a potem, przejdź do opisu;)

Jeśli zaciskasz pięć tak, jak to pokazałam na rysunku nr 1., z kciukiem na zewnątrz, wyróżniasz się łagodnym usposobieniem.

Jesteś osobą bardzo wrażliwą, empatyczną, uważną. Rozumiesz innych i potrafisz im współczuć w trudnych sytuacjach. Jesteś otwarty i chętnie pomagasz innym. Nie oceniasz, nie plotkujesz, przyjmujesz innych takimi jacy są, dzięki czemu ludzie dobrze czują się w twoim towarzystwie. Znajdą się też i tacy, którzy będą chcieli wykorzystać twoją dostępność i życzliwość, dlatego twoim wyzwaniem jest nauczenie się stawiania granic.
Jesteś bardzo dobrze zorganizowany, metodyczny i kreatywny. Masz wiele zainteresowań i żyjesz z pasją. Twoja niecierpliwość sprawia, że rezygnujesz zanim osiągniesz upragniony cel i często zmieniasz obiekt zainteresowań. Dobrze zrobi ci praca nad systematycznością.

Jeśli zaciskasz pięć w sposób nr 2., (z kciukiem na palcach), najprawdopodobniej jesteś bardzo otwartą osobą.

Nigdy nie ukrywasz swoich prawdziwych uczuć i bez ogródek wyrażasz swoje zdanie. W sytuacjach napięcia reagujesz instynktownie, nie zastanawiając się jak odbierze cię otoczenie. Jesteś bardzo ambitny i zmotywowany, by osiągnąć swoje cele, których często nie zdradzasz innym. Masz wiele marzeń, znanych tylko tobie z obawy, że inni ich nie zrozumieją. Jedynym twoim problemem może być fakt, że często jesteś niewłaściwie oceniany przez innych. Sam jednak przyznasz, że to ich zmartwienie, a nie twoje:)

Jeśli zaciskasz pięć w ten sposób pokazany na trzecim obrazku, (kciuk schowany pod palcami) zdradzasz w ten sposób swój introwertyczny charakter.

Skrywasz swój kciuk, tak jak swoje myśli, którymi nie chcesz się dzielić ze światem. Cenisz przede wszystkim swoje własne towarzystwo, unikasz imprez, hałasu i plotek. Nie znosisz gadulstwa i kłamstwa, a na przyjaciół wybierasz wyłącznie osoby szczere, bezpośrednie i odpowiedzialne. Zabierasz głos tylko wtedy, gdy masz pewność, że wniesie on wartość do dyskusji. Twoje relacje są głębokie i wartościowe. Nie znosisz, kiedy ktoś marnuje twój czas na zbędne pogawędki. Jesteś uczciwy, szczery, odpowiedzialny. Napełniasz spokojem wszystkich, którzy znajdą się blisko ciebie. Akumulatory ładujesz w ciszy i samotności, sam dla siebie jesteś najlepszym towarzystwem.

Jak Ty zaciskasz pięść?