Dni krytyczne – Twój trudny czas w roku.

dni krytyczne

Wg numerologii wszystko jest podzielone na pewne cykle. Życie człowieka związane jest z cyklami rozwojowymi, z których każdy trwa 7 lat. Dzieli to nasze życie na równe odstępy czasu, z których każdy podlega zupełnie innym tendencjom i energiom. Podobnie każdy rok osobisty, (czyli ten od urodzin do urodzin) podzielony jest na siedem równych okresów, z których właśnie o siódmym, ostatnim, mówi się w numerologii „dni krytyczne”.

Dni krytyczne to 52 dni poprzedzające dzień Twoich urodzin.  Jest to czas, kiedy ma się najmniej energii i lepiej unikać ważnych działań. Jeśli założymy, że w dniu urodzin otrzymujesz przypływ energii na kolejny rok, to w naturalny sposób wyniknie, że pod koniec tego roku masz jej najmniej. Jest to co roku dość trudny okres. Pojawiają się wtedy energie niszczące w naszym życiu, dochodzi do rozpadu tego, co słabe i już nam nie służy. Ważne jest, by nie walczyć z tymi tendencjami, ale pozwolić im trwać, ufając, że unicestwienie jest pierwszym etapem rekonstrukcji. Nie walcz więc ze swoją niechęcią i potrzebą zakończenia trudnych spraw, ale pozwól, by to co i tak trwało zbyt długo właśnie się popsuło i dzięki temu zakończyło.

Jak wyliczyć swoje dni krytyczne?

Weź kalendarz do ręki, zaznacz datę swoich urodzin i odlicz wstecz 52 dni. Zaznacz ten okres na jakiś kolor, albo po prostu zapisz datę rozpoczęcia dni krytycznych. Co roku jest to ten sam okres i wiedząc z góry, na kiedy on przypada możesz jeszcze lepiej planować swoje działania.

Na co uważać w czasie dni krytycznych?

Ważne, by w czasie dni krytycznych nie podejmować nowych wyzwań, nie rozpoczynać długotrwałych przedsięwzięć. Z ważnymi sprawami lepiej wstrzymać się do pierwszego lub drugiego cyklu rocznego. Jeśli planujesz operację, zabieg, albo nawet wizytę u dentysty i możesz poczekać, to poczekaj- po dniach krytycznych  wszelkie działania mają większe szanse na powodzenie. A już z pewnością warto wstrzymać się z inwestycjami, pożyczkami (w obie strony), zaręczynami czy ślubem. Po prostu nie podejmuj takich działań w ostatnim okresie swojego roku osobistego. Bo jak dni krytyczne miną i odzyskasz pełną witalność, to okaże się, że i spojrzenie na sprawy Ci się zmieni.

Jak wykorzystać dni krytyczne, by nam sprzyjały?

W czasie dni krytycznych dobrze jest sprawy kończyć, odcinać. Jeśli więc przebywasz w trudnej relacji, która od dawna Ci nie służy, to jest to dobry czas na zakończenie jej. Jeśli myślisz o rezygnacji z pracy, to zrobienie tego w czasie dni krytycznych sprawi, że ta decyzja nie pozostawi w Tobie uczucia żalu czy niepewności co do jej słuszności. Jeśli ktoś jest Ci winien pieniądze, to upomnienie się o nie właśnie w tym okresie zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania długu.